جبهه عماریون

مباحث اخلاقی ، اجتماعی ، سیاسی و بصیرتی و معرفتی ...

جبهه عماریون

مباحث اخلاقی ، اجتماعی ، سیاسی و بصیرتی و معرفتی ...

جبهه عماریون
با سلام و عرض ارادت محضر همه دوستان مومن و ولایت مدار
غرض از ایجاد این وبلاگ ترویج و تبلیغ و انتشار مباحث اعتقادی ، اخلاقی و اجتماعی و بصیرتی است .
زندگی در صدف خویش گوهــــــر ساختن است
در دل شعله فرو رفتن و نگـــــــداختن است
ره مـــــــردان خــــــدا زنــــــــدگی راحت نیست
بلکه خود سازی و کس سازی و ره ساختن است
نویسندگان

۶۰ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

استاد رائفی پور: آرزومه خاک نعلین شو بزارم رو چشمام

افسران - استاد رائفی پور....
 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۰:۵۱
حبیب غفاری

امریکا=شیطان شیطان

افسران - امریکا=شیطان کبیر
مراقب باشیم
بعضی بزک میکنند
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۰:۲۹
حبیب غفاری

«آرایش غلیظ»؛ ناگفته هایی از راهبرد نفوذ آمریکا پس از برجام+ دانلود

افسران - «آرایش غلیظ»؛ ناگفته هایی از راهبرد نفوذ آمریکا پس از برجام+ دانلود
جدیدترین مستند برنامه تلوزیونی «ثریا»؛
در این مستند همراهی جریان های رسانه ای غربگرای داخلی و برخی بخش های درون نظام در تلاش فراوان برای جلوه دادن چهره ای دیگر از دولت آمریکا به ویژه در دو سال اخیر بررسی و نمایش داده شده است.
www.ammarname.ir/nod

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۴ ، ۱۰:۰۷
حبیب غفاری
سوء استفاده از انتساب به امام خلاف شرع مبین است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آذر ۹۴ ، ۲۰:۰۶
حبیب غفاری
بی تعارف با سید حسن خمینی

خبر کاندیداتوری سید حسن خمینی با آب و تاب در رسانه ها منتشر شد، ولی این همه هیاهو برای یک جوان بی تجربه برای ورود به عرصه سیاسی برای چه بود؟

به گزارش گروه سیاسی فرهنگ نیوز، سید حسن خمینی به دلیل نسبتی که با امام خمینی(ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی دارد، مورد احترام عام و خاص است و این ویژگی بر کسی پوشیده نیست. نام و اعتبار خمینی نه تنها در ایران بلکه در جهان شناخته شده است و ایرانیان آن را جزیی از غرور ملی خود می دانند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آذر ۹۴ ، ۱۵:۰۵
حبیب غفاری

آیا دشمنان امام علی(ع) و ائمه اطهار(ع) حرام‌زاده  هستند ؟

پاسخ اجمالی

احادیثی در این زمینه در منابع شیعه و سنی وجود دارد که؛ ائمه اطهار(ع) را دوست نمی‌دارد، مگر حلال‌زاده و آنها را دشمن نمی‌دارد، مگر حرام‌زاده.

اما برای فهم و برداشت درست درباره این دسته از روایات باید به نکاتی توجه شود؛ از جمله این‌که؛ حرام‌زاده بودن موجب سلب اختیار انسان نشده و علّت تامّه ارتکاب گناه و دوری از محبت و دوستی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نمی‌شود؛ لذا فرزند زنا نیز مثل دیگر افراد بشر مختار بوده و سرنوشت خود را در دست اختیار خود دارد؛ و می‌تواند با اعتقاد حق و انجام اعمال نیک و پسندیده این نقص روحی و معنوی خود را برطرف کرده و از مؤمنان و محبّان ائمه اطهار(ع) شود. و هیچ دلیل عقلی یا نقلی وجود ندارد که اثبات کند زنازاده لزوماً اهل جهنّم می‌شوند؛ همان‌طور ‌که هیچ دلیلی نیست که اثبات کند هر حلال‌زاده و مسلمان‌زاده‌ای وارد بهشت می‌شود.

بنابر این، روایات ظاهراً حکمی غالبی را بیان می‌کنند نه حکمی کلّی را؛ یعنی اغلب چنین است که زنازاده دشمن اهل بیت می‌شود نه همیشه.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آذر ۹۴ ، ۲۲:۵۴
حبیب غفاری

حق و حقوق مردم از منظر قرآن و روایات

رسول گرامى اسلام حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) فرمودند: براستى براى هر مسلمانى برعهده برادر مسلمانش شش حق وجود دارد:

1- هنگام ملاقات بر او سلام کند،2-  هنگام بیمارى به عیادتش برود،3- زمانى که عطسه کرد او را با عبارت یرحمک الله دعا کند 4- و زمانى که مرد او را تشییع جنازه نماید،5 - هنگامى که او را دعوت نموده دعوتش را اجابت نماید و 6- آنچه براى خود دوست مى‌دارد براى او هم بپسندد و آنچه براى خود نمى‌پسندد براى او هم ناخوش بدارد.

هنگامى که سخن از حق و حقوق افراد نسبت به یکدیگر به میان مى‌آید معمولا در ذهن افراد حق و تکلیف فرزندان نسبت به پدر و مادر، حقوق والدین نسبت به فرزندان، زن و شوهر نسبت به یکدیگر، همسایه ها نسبت به یکدیگر، حقوقی که معلم بر شاگردان و بالعکس دارد و مواردى از این نمونه متبادر مى‌گردد

لیکن حق و حقوقى که افراد نسبت به یکدیگر دارند از هر قشر و طیف و دسته‌اى، از هر جنس و صنف و طایفه ای دامنه‌اى بس وسیع دارد و در حقیقت وسعتی به اندازه جامعه اسلامى پیدا مى‌کند البته این امکان وجود ندارد که یک مسلمان نسبت به همه مسلمانان دیگر تمام این حقوق را مراعات کند اما در قرآن و احادیث مکررا توصیه شده است که هر فرد مسلمانى باید آمادگى اداى این حقوق را داشته باشد و آنچه که برعهده او گذاشته شده نسبت به دیگر مسلمانان بجا آورد و فکر نکند که وظیفه او منحصرا محدود به فرزند، والدین و همسایه مى‌شود.

به عبارت دیگر همین که فردى مسلمان شد با اتکاء به همین خصیصه مسلمانى یک سری حقوق و وظایف بر او مترتب می گردد که باید در ایفاى آن تلاش نماید.

بطور مثال هر کس فریاد مظلومى را بشنود که کمک مى‌خواهد و او را کمک نکند مسلمان نیست.

مسعود حسینى کارشناس حقوقى در این باره مى‌گوید: اگر حقوق افراد در جامعه پایمال شود و هر کس خودسرانه و بدون رعایت اصول قانونى در حیطه کارى دیگرى وارد شود امنیت و ثبات جامعه و نیزآزادى و حرمت افراد از بین رفته و به تدریج هرج ومرج و تباهى و استبداد و خودکامگى حاکم می گردد و جامعه به انحطاط کشانده مى‌شود.

وی اضافه مى‌کند اگر هر کس به سهم خودش حقوق دیگران را در همه زمینه‌ها اعم از سیاسى، قضایى، اجتماعى و اقتصادى رعایت کند و متقابلا صیانت و رعایت حقوق خود را از جامعه مطالبه نماید در آن جامعه هیچگاه چیزى به نام تضییع حقوق نخواهیم داشت و محدوده حقوق فردى و اجتماعی افراد کاملا مشخص و شناخته شده خواهد بود.

این کارشناس مى‌گوید: خداوند با آنکه خود خالق و مالک هستى است و همه جا حاضر و ناظر بر اعمال بندگان خویش است با این حال به بندگان خویش اختیار و آزادى داده است و آنها را در حیطه کارى خودشان آزاد گذاشته است و حتى خودش در اعمال و افعال اختیارى آنان وارد نمى‌شود و دخالت نمى‌کند از این رو جاى دارد مردم نیز در حیطه کارى خداوند وارد نشوند و حق الهى را محترم شمارند و حرمتش را نگاه دارند همچنین شایسته است که مردم با رعایت آزادى و اختیار خودشان در امور دیگران دخالت نکنند و حقوق یکدیگر را رعایت نمایند چرا که رعایت این حقوق از اختصاصات جامعه مدنى نبوى است.

وى تصریح مى‌کند: فرآیند رشد و هدایت در یک جامعه الهی با رعایت اصل آزادى و حفظ حقوق متقابل تحقق مى‌یابد نه با زور و سلطه و از این جاست که وظیفه خطیر مسئولین نظام اسلامى مشخص مى‌شود که باید آنچنان به عدالت و انصاف رفتار نمایند که ضمن راهنمایى و هدایت مردم موجبات رعایت حقوق آنان را به گونه‌اى فراهم سازند که حتى به اندازه ذره ناچیزى حقوق آنان تضییع نگردد.

 

حق الناس وظیفه بزرگی بر گردن مردم و مسئولین

«حق الناس» یکى از عالى‌ترین مفاهیم حقوقى در اسلام است. عباسعلى کامرانیان پژوهشگر مسائل دینى در این باره معتقد است که رعایت حقوق مردم یا به عبارت دیگر «حق الناس» یکى از وظایف بزرگى است که برعهده مسئولین و مردم گذاشته شده است و عدم رعایت آن توسط مسئولین و مردم، موجب بروز مشکلات عدیده فردى و اجتماعى در جامعه مى‌شود.

به عنوان مثال یکى از حقوق مردم که بر مسئولین مترتب است اجراى عدالت اجتماعى است. اگر مسئولین در عرصه اقدامات و کارهای خویش عدالت را مدنظر قرار داشته باشند، مى‌توان گفت که حقوق مردم را به تمامی رعایت کرده‌اند و زمینه لطمه به حق الناس را از بین برده‌اند، زیرا یکى از اهداف بزرگ انبیاء برقرارى عدالت بوده است چنانکه خداوند متعال در آیه 25 سوره حدید مى‌فرمایند:

ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنها کتاب (آسمانى) و میزان (شناسایى حق از باطل و قوانین عادلانه) نازل کردیم تا مردم به عدالت قیام کنند...

اگر به عدالت اجتماعى از این دیدگاه بنگریم که عدالت یعنی دادن حق هر کس به او، متوجه خواهیم شد که یکی از سرفصل‌هاى بزرگ اداى حقوق مردم، بسط و گسترش عدالت اجتماعى است.

از این که بگذریم در بین مردم نیز اگر قاعده و قانون درست حکمفرما نباشد، زمینه‌هاى تضییع حقوق عمومى فراهم مى‌شود.

وی مى‌افزاید: رعایت حقوق مردم در محل کار و کسب و در عرصه اجتماع شامل مصادیق مختلفى مى‌شود مثلا کسانى که حقوق شرعى خویش مانند خمس و زکات را پرداخت نمى‌کنند به حق خود و دیگران و خصوصاً فقرا و نیازمندان تجاوز مى‌کنند.

خداوند متعال در آیات 35 و 34 سوره توبه به این حقیقت اشاره مى‌فرمایند: کسانى که طلا و نقره را ذخیره مى‌کنند و بخاطر دنیا دوستى آنها را در راه خدا انفاق نمى‌کنند را به عذاب دردناک بشارت بده، روزى که طلا و نقره هایشان در آتش گداخته شود و با آنها پیشانى، پشت و پهلوهایشان را داغ کنند و فرشتگان عذاب به آنها گویند:

این است نتیجه ذخیره‌سازى زر و سیم در دنیا و نپرداختن حقوق فقرا. اکنون عذاب آتش و سیم و زرى را که می اندوختید بچشید.

این پژوهشگر در ادامه با اشاره به مصادیق بزرگ دیگر تضییع حق الناس مى‌گوید: کم‌فروشى و گرانفروشى نیز از مصادیق بزرگ و رایج ضایع کردن حق‌الناس است که در سطح بسیار وسیعى حقوق عامه را مورد دستبرد قرار مى‌دهد خداوند متعال حتى از این کار تعبیر به فساد فرموده است، در آیه 85 سوره اعراف در این باره آمده است:

کم نفروشید و گرانفروشى نکنید و در سنجش وکیل و وزن با مردم عدل و درستى پیشه سازید و کم فروشى در جنس و وقت و کار و... نکنید و در زمین فساد ایجاد نکنید.

کامرانیان در باره مصادیق دیگر عدم رعایت حق الناس اضافه مى‌کند در هر جامعه‌اى، معمولا افراد ضعیف و کودکان و کسانى که قدرت استیفای حقوق خود را ندارند، بیشتر در معرض تضییع حقوق قرار مى‌گیرند. از این گروه‌ها مى‌توان به عنوان مثال به ایتام و فقرا به عنوان دو گروه مهم اشاره کرد. خداوند متعال درباره رعایت حقوق ایتام در آیه 10 سوره نساء مى‌فرمایند: کسانى که اموال یتیمان را به ظلم و ستم مى‌خورند در حقیقت فقط آتش مى‌خورند و بزودى در شعله‌هاى آتش دوزخ مى‌سوزند.

همچنین خداوند متعال به پیامبر اسلام و همه مؤمنان و دست اندرکاران امور امر فرموده‌اند که از حقوق فقرا پاسدارى کنند و حتى لحظه‌اى از آنها غافل نشوند زیرا اغنیاء و پول پرست‌ها و هوس بازها و گناهکاران این افراد ضعیف را زودتر استثمار مى‌کنند و حقوقشان را ضایع مى‌سازند.

در آیه 28 سوره کهف خطاب به پیامبر آمده است:

همیشه خود را در نهایت بردبارى به محبت کسانى که صبح و شام خدا را مى‌خوانند و طالب رضاى او هستند وادار کن و یک لحظه از آنها چشم نپوش که به زینت‌هاى دنیا مایل شوى...

به عقیده این کارشناس: به عدالت سخن گفتن، واسطه ازدواج شدن، شهادت حق دادن، دفاع از جان و مال و ناموس مردم، حمایت از مظلومان، برخورد با ظالمان و برخورد با متقلبان و... از جمله مواردى است که مى‌تواند موجبات عدم تضییع حق عمومى مردم را فراهم سازد.

امام على(علیه السلام) درباره اهمیت توجه به حقوق مردم در خطبه 167 نهج‌البلاغه مى‌فرمایند: هرکس حقوق بندگان خدا را بجای آورد در حقیقت حدود خداوند را بجا آورده است.

وى اضافه مى‌کند: رعایت حقوق مردم شامل مصادیق مختلفى مى‌شود از جمله در محل کار و تحصیل، در خانواده و در جامعه...

این پژوهشگر همچنین ادامه مى‌دهد مثلا در محیطهاى کارى افراد باید تلاش کنند که حقوق یکدیگر را تضییع نکنند و به حقوق یکدیگر احترام بگذارند، از ایجاد سرو صدا و مزاحمت، خنده‌هاى بلند، صحبت‌هاى بلند نامناسب و آلوده سازى محیط جلوگیرى کنند تا دیگران به راحتى بتوانند به انجام وظیفه خود بپردازند مخصوصاً در محیطهاى جمعى این مسئله حتماً باید رعایت شود.

وى به مسئله استفاده شخصی از وسائل عمومى نیز در این رابطه اشاره مى‌کند و مى‌گوید: استفاده از وسایل عمومی ادارات مثل اتومبیل ها، منازل، رایانه ها، اوراق و دفاتر و سایر وسایل موردنیاز ادارات براى استفاده‌هاى شخصى در حقیقت نوعى تجاوز به حقوق دیگران و بیت‌المال و عدم رعایت عامه مردم است، یا مثلا در محیطهاى تحصیلى وقت گذرانى درکلاس، گرفتن وقت اساتید به بهانه‌هاى مختلف با بحث‌هاى شخصى و بیهوده، ایجاد مزاحمت و... از جمله مسایلى است که به حقوق دانش آموزان، طلبه‌ها و دانشجویان لطمه‌هاى جدى وارد مى‌سازد.

به عقیده این کارشناسان البته بوجود آوردن فضاى بحث و گفت وگو در محیطهاى آموزشى اگر بصورت عمومى، علمى و فراگیر باشد و جنبه آموزشى هم براى دیگران داشته باشد، نه تنها بد نیست بلکه اطلاعات عمومى دیگران را هم بالا مى‌برد و براى دیگران بسیار سودمند خواهد بود لیکن مزاحمت‌هاى شخصى و گرفتن وقت کلاس نه تنها استفاده‌اى براى عموم ندارد بلکه وقت دیگران هم گرفته مى‌شود، و به ضرر آنان خواهد بود.

منبع: سایت اندیشه قم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آذر ۹۴ ، ۲۲:۳۸
حبیب غفاری

واردات از آمریکا صعودی شد/ عمده واردات از ۵ کشور اروپایی/ آب پرتقال خارجی هم آمد

افسران - واردات از آمریکا صعودی شد/ عمده واردات از ۵ کشور اروپایی/ آب پرتقال خارجی هم آمد

آمار ۸ ماهه واردات امسال نشان می‌دهد ۵ کشور اروپایی جزء ۱۰ صادرکننده عمده کالا به ایران هستند و در ماه اخیر نیز واردات از آمریکا سیر صعودی داشته است.
خبرگزاری فارس: واردات از آمریکا صعودی شد/ عمده واردات از ۵ کشور اروپایی/ آب پرتقال خارجی هم آمد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در 8 ماه سال جاری بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، 27 هزار و 307 میلیون دلار واردات به کشور انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20.95 درصد کاهش نشان می‌دهد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۲۳:۳۳
حبیب غفاری

ترجمه و تبیین خطبه غدیر

حمد و ثنای خدا


حمد و سپاس خدایی را که در یگانگی خود بلند مرتبه، و در تنهایی و فرد بودنش نزدیک است. در قدرت و سلطه خود با جلالت و در ارکان خود عظیم است.

علم او به همه چیز احاطه دارد در حالی که در جای خود است، و همه مخلوقات با قدرت و برهان خود تحت سیطره دارد. همیشه مورد سپاس بوده و همچنان مورد ستایش خواهد بود. صاحب عظمتی که از بین رفتنی نیست. ابتدا کننده و بازگرداننده اوست و هر کاری به سوی او باز می گردد.
به وجود آورنده بالا برده شده ها (آسمان ها و افلاک) و پهن کننده گسترده ها (زمین)، یگانه حکمران زمین ها و آسمان ها، پاک و منزّه و تسبیح شده، پروردگار ملائکه و روح، تفضّل کننده بر همه آنچه خلق کرده، و لطف کننده بر هر آنچه به وجود آورده است. هر چشمی زیر نظر اوست ولی چشم ها او را نمی بینند. کَرم کننده و بردبار و تحمّل کننده است. رحمت او همه چیز را فرا گرفته و با نعمت خود بر همه آنها منت گذارده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۲۳:۱۱
حبیب غفاری

 متن کامل خطبه غدیر خم با ترجمه فارسی

بخش اول: حمد و ثنای الهی

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذی عَلا فی تَوَحُّدِهِ وَ دَنا فی تَفَرُّدِهِ وَجَلَّ فی سُلْطانِهِ وَعَظُمَ فی اَرْکانِهِ، وَاَحاطَ بِکُلِّ شَیءٍ عِلْماً وَ هُوَ فی مَکانِهِ وَ قَهَرَ جَمیعَ الْخَلْقِ بِقُدْرَتِهِ وَ بُرْهانِهِ، حَمیداً لَمْ یَزَلْ، مَحْموداً لایَزالُ (وَ مَجیداً لایَزولُ، وَمُبْدِئاً وَمُعیداً وَ کُلُّ أَمْرٍ إِلَیْهِ یَعُودُ). بارِئُ الْمَسْمُوکاتِ وَداحِی الْمَدْحُوّاتِ وَجَبّارُ الْأَرَضینَ وَ السّماواتِ، قُدُّوسٌ سُبُّوحٌ، رَبُّ الْمَلائکَةِ وَالرُّوحِ، مُتَفَضِّلٌ عَلی جَمیعِ مَنْ بَرَأَهُ، مُتَطَوِّلٌ عَلی جَمیعِ مَنْ أَنْشَأَهُ. یَلْحَظُ کُلَّ عَیْنٍ وَالْعُیُونُ لاتَراهُ.

ستایش خدای را سزاست که در یگانگی اش بلند مرتبه و در تنهایی اش به آفریدگان نزدیک است؛ سلطنتش پرجلال و در ارکان آفرینش اش بزرگ است. بی آنکه مکان گیرد و جابه جا شود، بر همه چیز احاطه دارد و بر تمامی آفریدگان به قدرت و برهان خود چیره است.

همواره ستوده بوده و خواهد بود و مجد و بزرگی او را پایانی نیست. آغاز و انجام از او و برگشت تمامی امور به سوی اوست.

اوست آفریننده آسمان ها و گستراننده زمین ها و حکمران آن ها. دور و منزه از خصایص آفریده هاست و در منزه بودن خود نیز از تقدیس همگان برتر است. هموست پروردگار فرشتگان و روح؛ افزونی بخش آفریده ها و نعمت ده ایجاد شده هاست. به یک نیم نگاه دیده ها را ببیند و دیده ها هرگز او را نبینند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۲۲:۲۸
حبیب غفاری

"نحوه ی تدوین پروپوزال(proposal)"یا "راهنمای پروپوزال نویسی"

نحوه نوشتن پروپوزال:

الف- عنوان موضوع پژوهش: بصورت یک جمله واضح و روشن عبارت موضوع پژوهش در ابتدا بیان می شود که البته متغیرهای اصلی پژوهش در جمله عنوان موضوع بکار گرفته می شود.

ب- نوع پژوهش که از نظر هدف (کاربردی یا بنیادی) و از نظر ماهیت و روش در ابتدای طرح تحقیق آورده می شود.

پس از بیان دو مورد فوق موارد زیر برای تشریح اجزای طرح تحقیق آورده می شود:

۱- بیان مسئله 

هر پژوهش علمی با طرح سوال یا مساله ای آغاز می شود که تحقیق برای پاسخگویی به آن انجام می گیرد؛ مسئله و موضوع تحقیق عبارت است از شرایطی که وجود دارد و در ذهن پژوهشگر ایجاد سئوال می کند و پژوهشگر را بر می انگیزد که در آن کندوکاو کند. این مسئله، مشکل احساس شده ای است که محقق به حل آن علاقه مند است و می خواهد راه حل آن را بیابد. هنگامی که محقق چنین احساسی پیدا می کند می توان گفت که او موضوع و مسئله تحقیق خویش را انتخاب کرده است. اما احتمالاً از بیان آن به گونه ای که دیگران نیز آن را ادراک کنند، عاجز است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۱۱:۵۱
حبیب غفاری

افسران - کرملین: فقط به ارتش سوریه سلاح می دهیم

کاخ کرملین اعلام کرد که دولت روسیه فقط سلاح و مهمات را در اختیار نیروهای دولتی سوریه قرار می دهد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۱:۲۶
حبیب غفاری

افسران - بخشی از وصیتنامه شهید ستار یکه زارع (اخیرا بعد از 32سال شناسایی شدند)
شهید ستار یکه زارع:
اگر خدا تفضلی کرد و این هدیه گرانمایه یعنی شهادت را نصیب من نمود و من به توفیق به معامله این جان ناقابلم با خدا شدم چند جمله وصیتی دارم که برای ملت عزیزم ذکر می کنم
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۰:۵۲
حبیب غفاری

مورد تایید آمریکا باشی کلاهت پس معرکه است

افسران - مورد تایید آمریکا باشی کلاهت پس معرکه است
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۰:۳۹
حبیب غفاری

دخیــــل می بندم به ضــریح چشمانت

تو را به زینب کبری (س) بکن برام شفاعت  

افسران - نگاهت.......

دخیــــل می بندم به ضــریح چشمانت

تو را به زینب کبری (س) بکن برام شفاعت

شادی روح مدافع حرم "شهید محمود رضا بیضایی" صلوات
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۰:۳۶
حبیب غفاری

متن انتقاد ات انجمن های مستقل دانشجویی از حسن روحانی

افسران - نرود میخ اهنین در سنگ

حرف دل اکثر دوستان....از زبان جناب نجابت دبیر سیاسی انجمن های مستقل دانشجویی...در دیدار با حسن روحانی

سم الله الرحمن الرحیم

باعرض سلام

جناب آقای روحانی!

گفتنی ها فراوان است و مجال کم.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۰:۰۵
حبیب غفاری

شهید مدافع حرم

افسران - شهید مدافع حرم
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۰۹:۴۸
حبیب غفاری

فدای معصومیت و مظلومیت شما

افسران - شهیدان

شهید !
میشه سفارش مارو هم بکنین؟
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۰۹:۲۹
حبیب غفاری

تشییع  پیکر مطهر شهید" حسین کوه کمری " پس از ۲۹ سال غربت

افسران - تشییع یک شهید پس از ۲۹ سال غربت
  پیکر مطهر شهید "حسین کوه کمری" پس از تحمل ۲۹ سال غربت روز یکشنبه در ارومیه تشییع می‌شود.

فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی با اعلام دعوت عمومی از مردم شهر ارومیه خواسته تا ساعت 10 صبح روز یکشنبه 22 آذرماه در مراسم تشییع پیکر شهید گلگون کفن سالهای دفاع مقدس شرکت کنند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۰۹:۲۰
حبیب غفاری

توصیه حاج احمد خمینی(رحمه الله علیه ) به فرزندانش

افسران - توصیه حاج احمد خمینی به فرزندانش

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۰۹:۰۷
حبیب غفاری